anglická skratka

ATH

Skratka pre ALL TIME HIGH
All Time High je najvyššia hodnota všetkých čias. V prípade kryptomien, je to najvyššia cena kryptomeny. Na akciovom trhu sa využíva k popísaniu najvyššej ceny 1 ks akcie. Napríklad akcie spoločnosti Nokia Corporation (NOK) dosiahli na americkej burze svoju All Time High hodnotu v apríli 2000, keď 1 ks akcie fínskeho výrobcu telefónov sa predával za 56 USD. Potom nasledoval krach dot com bubliny a síce Nokia bola ešte niekoľko rokov svetovým lídrom medzi výrobcami mobilných telefónov, tak sa už k svojej ATH hodnote nikdy nepriblížila. V súčasnosti stojí 1 ks akcie Nokie okolo 4 USD (údaj z novembra 2020).

All time high neznamená, že dané číslo nebude nikdy prekonané. Je to najvyššia hodnota, aká bola v minulosti dosiahnutá.

ATH bitcoinu v 2013 - 1165 USD

Bitcoin (BTC) v roku 2013 dosiahol koncom novembra hodnotu 1165&nbps;USD a tá sa stala ATH pre bitcoin voči americkému doláru. Dlhé roky hodnota ATH z roku 2013 nebola prekonaná a až v roku 2017 kurz bitcoinu túto hodnotu prekonal.

ATH bitcoinu v 2017 - 19500 USD

Počas masívneho bull marketu v druhej polovici roku 2017 sa viac krát dosiahla nová ATH. Niekedy aj každý deň. Bull market skončil v polovici decembra 2017 keď bitcoin dosiahol ATH blízko hodnoty 19500 USD.

Potom nastala na trhu korekcia a bitcoin voči americkému doláru dlhodobo klesal. K prekonaniu ATH z roku 2017 sa priblížil až o tri roky neskôr v novembri 2020.

To bolo 260 slov, ktoré dúfam dostatočne vysvetlili význam termínu „ATH

Ďalšie výrazy začínajúce na A

ak vám tu nejaké výrazy chýbajú, napíšte mi na e-mail alebo sociálne siete, ktoré nájdete na spodku stránky

adresa

Kryptomenová adresa je niečo podobné ako číslo účtu v banke. Je to kombinácia čísiel a písmen, ktoré tvoria...  ďalej »

arbitráž

Využitie rozdielnych cien kryptomeny medzi jednotlivými burzami. Je to obchodná aktivita pri ktorej nakúpiš kryptomenu na jednej burze...  ďalej »
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z