krypto výraz

adresa

Adresa peňaženky alebo účtu na burze, na ktorú môžeš prijať alebo odoslať kryptomenu.
Kryptomenová adresa je niečo podobné ako číslo účtu v banke. Je to kombinácia čísiel a písmen, ktoré tvoria tvoju unikátnu adresu danej peňaženky. Je to v zásade adresa tvojho kryptomenového účtu. Je úplne jedno či máš papierovú peňaženku, peňaženku v telefóne či hardwareovú peňaženku (napr. trezor) - vždy ten tvoj "účet" má nejakú adresu.

Ak chceš poslať kryptomenu na burzu, musíš ju poslať na adresu pre danú kryptomenu, ktorú ti poskytne burza. Ak chceš poslať kryptomenu kamarátovi, musí ti on dať svoju adresu - tá adresa môže mať aj formu QR kódu.

Na kryptomenovú adresu môžeš väčšinou poslať iba rovnakú kryptomenu. To znamená, že na bitcoinovú adresu môžeš poslať bitcoiny (prípadne časť bitcoinu), nie však napríklad litecoiny či ethereum.

Nikdy neposielaj mince jednej kryptomeny (napr. bitcoin) na adresu inej kryptomeny (napr. ethereum).

Niektoré kryptomeny napríklad Ethereum (ETH)platformou na ktorej sa dajú vytvárať iné kryptomeny. Všetky kryptomeny vytvorené na sieti Ethereum sa dajú posielať na rovnaké adresy ako samotné ethereum.

adresa po forku

Ak sa kryptomena oddelila od inej kryptomeny napr. hardforkom, tak sa obsah adries v momente samotného delenia zhodoval. Po oddelení sa transakcie na oboch kryptomenách vyvíjajú zvlášť. Viac sa dozvieš na stránke, ktorá vysvetľuje hardfork
To bolo 232 slov, ktoré dúfam dostatočne vysvetlili význam termínu „adresa

Ďalšie výrazy začínajúce na A

ak vám tu nejaké výrazy chýbajú, napíšte mi na e-mail alebo sociálne siete, ktoré nájdete na spodku stránky

arbitráž

Využitie rozdielnych cien kryptomeny medzi jednotlivými burzami. Je to obchodná aktivita pri ktorej nakúpiš kryptomenu na jednej burze...  ďalej »

ATH

All Time High je najvyššia hodnota všetkých čias. V prípade kryptomien, je to najvyššia cena kryptomeny. Na akciovom...  ďalej »
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z